Kéne egy jó ajánlat, kérdése van? +36306067021  info@melegbe.hu

Monoblokkos hőszivattyú

Fontos tudni a monoblokkos hőszivattyúkról

Fontos tudni, hogy bár a monoblokkos hőszivattyú elsőre egyszerűbbnek tűnik, összességében általában nem olcsóbb, mint az osztott rendszer.
Ennek az az oka, hogy a monoblokkos hőszivattyúk esetén gyakran szükség van egy glikolos (fagyállós) kör kiépítésére és egy hőcserélőre az épületen belül, hogy a kültéren futó vízvezeték ne fagyhasson meg hideg időben.

Nem mindig az ár dönt

Így tehát a választás nem feltétlenül az ár alapján történik, hanem inkább a telepítés helyi adottságai, a rendelkezésre álló hely és a telepítési egyszerűség alapján érdemes dönteni a kétféle rendszer között.

Hogyan működik a monoblokkos hőszivattyú?

A monoblokkos hőszivattyú olyan fűtési rendszer, amelynél minden fő alkatrész – tehát a kompresszor, a hőcserélő, a keringető szivattyú és a teljes vezérlés – egy kompakt, kültéri egységbe van beépítve.

Egyetlen kültéri egység, vízcsatlakozással

Ez azt jelenti, hogy az egész hőszivattyú egyetlen kültéri egységből áll, és a lakáson belülre már csak vízvezetékek futnak be, amelyek közvetlenül kapcsolódnak a fűtési rendszerhez vagy a használati melegvíz-tartályhoz.

Előnyök: egyszerűség és helytakarékosság

A monoblokkos rendszer fő előnye, hogy egyszerűbb és gyorsabb a telepítése, mert nem kell külön beltéri egységet elhelyezni, és nem kell hűtőközeg szállításához rézcsöveket kialakítani a kültéri és beltéri egység között.

Kevesebb hely, kevesebb szakmai kötöttség

Az egységből kizárólag vízvezeték fut a ház belsejébe, így kevesebb helyre van szükség, egyszerűbb a karbantartása, és nem kell speciális hűtéstechnikai szaktudás a belső csővezetékek kialakításához.

Miben különbözik az osztott rendszertől?

A monoblokkos és az osztott rendszerű hőszivattyúk közti legnagyobb különbség, hogy az osztott rendszereknél külön van kültéri és beltéri egység, amelyeket rézcsövek kötnek össze,
míg a monoblokk esetében minden technológiai elem egy egységben van, és csak vízvezeték-csatlakozásokat kell bekötni az épületbe.

Mikor érdemes monoblokkos rendszert választani?

A monoblokkos hőszivattyú kiváló megoldás akkor, ha egyszerűbb, gyorsabban telepíthető, kompakt rendszert keresel, és ha nincs lehetőség vagy igény beltéri egység elhelyezésére.


55termék
55termék

Monoblokk vagy osztott rendszer? Segítünk jól dönteni!

Bizonytalan vagy, hogy a monoblokkos vagy az osztott rendszerű hőszivattyú lenne a jobb választás nálad? Nem vagy egyedül ezzel a kérdéssel – és pontosan ezért vagyunk itt.

Ingyenes helyszíni felmérés, kötelezettségek nélkül

Kérj tőlünk ajánlatot, és kimegyünk hozzád!

Teljesen ingyen kimegyünk hozzád a helyszínre!
Szakembereink felmérik az ingatlan adottságait, átbeszéljük az igényeidet, és ezek alapján javaslatot teszünk, hogy melyik típusú rendszer lenne a legideálisabb számodra – technikailag és anyagilag is.

Mi történik a felmérés során?

– Megnézzük, van-e hely beltéri egységnek
– Felmérjük, hogy biztonságosan kiépíthető-e glikolos kör
– Megnézzük, van-e már meglévő HMV-tartályod
– Átbeszéljük, milyen célra és milyen intenzitással használnád a rendszert

Teljesen őszintén – kötelezettség nélkül

A helyszíni felmérés és az ajánlatadás nálunk díjmentes. Nincs apró betűs rész, nem kötelez semmire, és nem fogunk rád sózni olyan rendszert, amit nem neked találtak ki.

A célunk az, hogy valóban jól dönts, és hosszú távon is elégedett legyél a választásoddal.

Vedd fel velünk a kapcsolatot bátran!

Ha szeretnél valódi szakmai támogatást, nem csak egy sablonos árajánlatot, keress minket bizalommal. Kérdezz bátran, és kapsz mindenre őszinte választ.